Правила відеофіксації роботи учасників
Важлива проблема проведення інтернет-олімпіади — знаходження оптимального компромісу між свободою учасників та впевненістю організаторів (й інших учасників, конкурентів) у самостійності роботи учнів. Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна працює, багато його співробітників і деякі зі студентів регулярно виконують свою роботу у величній будівлі, що розташована у самому центрі Харкова і зазнає шкоди від ворожих обстрілів (ви бачите фото цієї будівлі й на цій сторінці, нагорі). Втім, запрошувати школярів на практичний тур на даному етапі неможливо, це було б безвідповідальним рішенням.
Як і під час інтернет-олімпіади з біології минулого року, ми приймаємо рішення про те, що учасники II туру мають заздалегідь підготувати своє робоче місце та програмне забезпечення, яке дозволить зробити відеофайл, якій фіксуватиме їх роботу. Для цього необхідним буде ноутбук або настільний комп’ютер з якісним виходом в інтернет та відеокамерою. Учасники мають записати екран свого комп’ютера, власне зображення та навколишні звуки у відеофайл, який має бути розміщений на Google-диску і бути доступним для перегляду і завантажування членами журі олімпіади. Як це не прикро, відсутність такого файлу, його дефекти (що не дозволять його прочитати) або відсутність суттєвих фрагментів запису стане підставою дискваліфікувати учасників (не зараховувати їхні результати, якими б ці результати не були). Звісно, підставою для дискваліфікації стануть і будь-які прояви несамостійності у роботі. На початку роботи кожен учасник та учасниця мають голосно назвати своє ім’я та прізвище та продемонструвати камері документ, що ідентифікує їх особистість. Виконання цих вимог може здаватися жорстким, але воно стане запорукою впевненості в тому, що переможцями олімпіади стануть саме ті школярі, які здатні чесно і найуспішнішим чином розв’язувати поставлені перед ними завдання.
Журі радить використовувати для запису екрана свого комп’ютера програму OBS Studio, яка безплатно доступна для користувачів Windows, Linux та MacOC (завантажити її можна тут). За час, що лишився до II туру олімпіади, радимо підготувати робочі місця та зробити пробний запис екрана, свого зображення та звукового оточення.
Деякі поради з налаштування OBS Studio містяться у цьому відео.
Зверніть увагу на ключові речі. Перед початком слід показати камері документ з фотокарткою та голосно назвати прізвище та ім’я. Протягом усього часу роботи слід здійснювати відеозапис, на якому буде видно екран, учасника та чутно усі звуки. Після закінчення роботи це відео слід надіслати на адресу shabanov@karazin.ua.
У разі відсутності доступу до відео, яке відповідає переліченим умовам, журі не зможе зарахувати результати учасника олімпіади! Не допустіть такої неприємної ситуації!